A simple math problem. How much do the apples and pears to the right cost? You're welcome to discuss what method you might use to solve this problem, but please don't post your final answer in the comments (consider this a separate social experiment). What little code there is, by me (@kriblo). The apple is from the Scratch library. The pear was modified from the apple. I drew the turning coin. Font is Caveat from Google Slides. The math problem is from a Swedish textbook on math.